Brak oceny

Arkona Sealprim lak szczelinowy

Lak szczelinowy jest przeziernym, nanohybrydowym kompozytem typu flow do uszczelniania bruzd, utwardzalnym światłem widzialnym.

Stosuje się go w ramach zabiegu lakowania zębów mlecznych oraz stałych.

Dostępny w strzykawce zawierającej 1 g preparatu.

Opakowania:

1 x 1 g

Możemy doręczyć do:
10.6.2024
Na zamówienie
Kod: 36990
Marka: Arkona
28 PLN –18 % 22,90 PLN / szt 21,20 PLN bez VAT
Kategoria: Wypełnienia
Screenshot 2022 11 22 at 12 56 18 Lak szczelinowy ARKONA
28 PLN –18 %

Właściwości:

- Skład: mieszanina żywic dimetakrylanowych: BisGMA, TEGDMA, UDMA, BisEMA; napełniacze mineralne (20% wag.): szkło Al-Ba-B-Si, krzemionka pirogeniczna, układ fotoinicjujący (CQ : DMAEMA). Wielkość cząstek napełniaczy nieorganicznych zawiera się w przedzialeod 20 nm do 2,0 μm.

- Zabezpiecza przed próchnicą, poprzez uszczelnianie wszystkich naturalnych szczelin, bruzd i otworów znajdujących się na powierzchniach zębów stałych i mlecznych.

- Nie wymaga stosowania systemu wiążącego, jednakże w razie potrzeby można go stosować ze wszystkimi standardowymi światłoutwardzalnymi systemami wiążącymi.

- Uszczelnianie bruzd, czyli lakowanie, jest zabiegiem bezbolesnym, wykonywanym przez lekarzy stomatologów i higienistki stomatologiczne.

- Prawidłowo wykonane lakowanie to długotrwała bariera dla próchnicy. W rezultacie ząb jest w stanie osiągnąć tak wysoki poziom mineralizacji, że może stać się całkowicie odporny na próchnicę.

Sposób użycia:

1. Nałóż wytrawiacz stomatologiczny na powierzchnie przeznaczone do lakowania, zwracając szczególną uwagę na wprowadzenie go również na dno bruzdy.

Pozostaw na 20-40 s.

2. Spłucz dokładnie wytrawiacz silnym strumieniem wody, a następnie starannie osusz powierzchnię zęba.

Jeśli wygląd wytrawionego szkliwa nie jest kredowo-biały powtórz proces wytrawiania. Jeśli wystąpi nawet minimalne zanieczyszczenie wytrawianego miejsca, wytraw ponownie przez 10 s.

3. Dokładnie rozprowadź lak szczelinowy na wytrawionej powierzchni zęba.

4. Naświetlaj zgodnie z Tabelą polimeryzacji:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: