Brak oceny

Arkona Silgips

Silgips to nowoczesna masa silikonowa o addycyjnym mechanizmie wiązania (A-silikon), na bazie polisiloksanów z wolnymi grupami winylowymi.

Służy do szybkiego, powtarzalnego i niewymagającego użycia gipsu wykonywania modeli protetycznych.

Opakowanie zawiera dwa podwójne naboje (2 x 50 ml), 8 kaniuli mieszających oraz 8 końcówek.

Opakowania:

2 x 50 ml

Możemy doręczyć do:
10.6.2024
Na zamówienie
Kod: 9903T21
Marka: Arkona
245 PLN –17 % 202,90 PLN / opakowanie 165 PLN bez VAT
Kategoria: A-silikony
h
245 PLN –17 %

Właściwości:

- proces wiązania Silgipsu przebiega bez wydzielania produktów ubocznych, przez co skurcz masy jest minimalny a odwzorowanie szczegółów wyjątkowo dokładne.

- służy do wykonywania modeli protetycznych:

- indywidualnych wkładów koronowo-korzeniowych

- nakładów i wkładów

- licówek na bazie światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych

- koron i endokoron

- mostów

- szyn pośrednich

- do stosowania ze sprayem Siloff:

Przygotowanie wycisku

1. Pobrać dwuwarstwowy (precyzyjny) wycisk silikonowy łuku zębowego, zawierający okolicę przeznaczoną do protezowania.

2. Przemyć, oczyścić i dokładnie osuszyć pobrany wycisk.

Uwaga! Wilgoć lub zabrudzenie wycisku może spowodować niedokładne odwzorowanie warunków jamy ustnej oraz późniejsze zakłócenie procesu wiązania materiału Silgips.

3. Pokryć wycisk cienką warstwą izolatora.

Przygotowanie modelu z materiału Silgips:

1. Umieścić nabój w pistolecie mieszającym. Uwaga! Celem bezpiecznego i prawidłowego umocowania naboju w pistolecie zawsze kierować się zaleceniami producenta danego urządzenia. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące obsługi danego urządzenia można znaleźć w szczegółowych instrukcjach dostarczanych przez danego producenta.

2. Założyć kaniulę mieszającą na nabój i obrócić ją aż do zablokowania.

3. Umocować końcówkę na kaniuli mieszającej tak, aby węższy otwór końcówki skierowany był w dół. Użycie końcówki jest opcjonalne, daje jednak możliwość wykonania bardzo precyzyjnego modelu poprzez prowadzenie produktu Silgips w najdrobniejsze szczegóły wycisku.

Uwaga! Przed pierwszym użyciem konieczne jest wyrównanie poziomu napełnienia obydwu komponentów. W tym celu należy wytłoczyć i wyrzucić ok. 2 cm materiału. W przypadku używania naboju z różnymi kaniulami, wytłoczenie i wyrzucenie niewielkiej ilości materiału powinno się odbywać po każdej zmianie kaniuli.

4. Wypełnić oczyszczony i osuszony wycisk materiałem Silgips, zaczynając od jednego z końców wycisku. Wycisk powinien być wypełniony do poziomu sięgającego nieznacznie powyżej krawędzi łyżki wyciskowej. Umożliwi to wykonanie podstawy modelu. Czas całkowitego wypełnienia wycisku nie powinien być dłuższy niż 15 sekund (czas pracy w temperaturze pokojowej 22°C). Wyższa temperatura skraca, a niższa wydłuża czas pracy z materiałem. Uwaga! Aby uniknąć obecności pęcherzyków powietrza w modelu, należy aplikować Silgips przesuwając końcówkę powoli wzdłuż wycisku, w najgłębszej jego części, jednocześnie utrzymując końcówkę zanurzoną w wytłaczanej masie.

5. Po wypełnieniu wycisku silikonem Silgips odwrócić i umieścić wycisk na płaskiej powierzchni (np. na podkładce do mieszania).

6. Po ok. 2 minutach uwolnić gotowy model z wycisku (czas pracy w temperaturze pokojowej 22°C). Wyższa temperatura skraca, a niższa wydłuża czas wiązania materiału.

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: