Brak oceny

Cerkamed Rubber-Dam Liquid

Światłoutwardzalny koferdam w płynie przeznaczony jest do ochrony dziąseł podczas zabiegów stomatologicznych: wybielanie, wytrawianie, mikroabrazja, piaskowanie itp. oraz do uszczelniania gumowego koferdamu.

Nadaje się do metody stempla okluzyjnego.

Strzykawka 1,2 ml preparatu + aplikatory jednorazowe

MEGA PACK – 4 × strzykawka 1,2 ml preparatu + aplikatory jednorazowe

Opakowania:

1 x 1,2 ml

4 × 1,2 ml

Kod: 1646.01
Marka: Cerkamed
od 43,90 PLN –16 % od 36,50 PLN / szt od 33,80 PLN bez VAT
rbdl mp kmpl
Wyrób medyczny - do zakupu wyłącznie przez profesjonalistów
od 43,90 PLN –16 %
Pojemność: 1,2 ml
Na zamówienie | 1646.01
Możemy doręczyć do: 25.4.2024
43,90 PLN
36,50 PLN / szt
33,80 PLN bez VAT
Pojemność: 4 x 1,2 ml
Dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych (>5 opakowanie) | 2677.01
Możemy doręczyć do: 17.4.2024
151,90 PLN
126,50 PLN / opakowanie
117,10 PLN bez VAT

Skład:

żywice uretanowe, wypełniacze nieorganiczne.

Sposób użycia:

W celu ochrony dziąseł podczas zabiegów stomatologicznych:

Wyczyścić i osuszyć dziąsła. Przy pomocy odpowiednich przyrządów (np. rozwieracze do policzków i warg) unieruchomić wargi i język, by nie dopuścić do zetknięcia się z preparatem. Zdjąć zamknięcie strzykawki i nałożyć załączony jednorazowy aplikator. Aplikować Rubber-Dam Liquid wzdłuż obszaru zastosowania na szerokość 4-6 mm i grubość około 1,5-2 mm, jednocześnie kontrolować wzrokowo ilość nakładanego preparatu (Rys. 1). Jeśli to możliwe, przecisnąć Rubber-Dam Liquid przez przestrzenie międzyzębowe. Utwardzać preparat od 20 do 30 sekund przy użyciu lampy do polimeryzacji. Proces utwardzania prowadzić równomiernie wykonując ruch skanujący (Rys. 2). Następnie przystąpić do zabiegu stomatologicznego. Po skończonym zabiegu spolimeryzowany Rubber-Dam Liquid podważyć za pomocą instrumentu na jednym z końców i usunąć.

W celu uszczelnienia gumowego koferdamu:

Odizolować obszar roboczy (ząb/zęby/zębodół) za pomocą gumowego koferdamu Rubber-Dam. W celu uszczelnienia gumowego koferdamu należy nałożyć warstwę Rubber-Dam Liquid na granicy dziąsła i gumowego koferdamu (Rys. 3, Rys. 5). Utwardzać preparat od 20 do 30 sekund przy użyciu lampy do polimeryzacji. Proces utwardzania prowadzić równomiernie wykonując ruch skanujący (Rys. 4, Rys. 6). Następnie przystąpić do zabiegu stomatologicznego. Po skończonym zabiegu spolimeryzowany Rubber-Dam Liquid podważyć za pomocą instrumentu na jednym z końców i usunąć.

Natychmiast po użyciu cofnąć tłok strzykawki i zamknąć opakowanie oryginalną zakrętką w celu uniknięcia polimeryzacji preparatu w strzykawce. Wyrób przeznaczony jest do wielorazowego użycia, natomiast aplikator służy do użycia jednokrotnego. Wielokrotne użycie aplikatora może stwarzać ryzyko wtórnego zakażenia.

Wyrób do stosowania wyłącznie przez lekarza stomatologa.

 

 

Rubber-Dam Liquid 1

Rubber-Dam Liquid 2

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: