Brak oceny

Hygitech Helix Test

Test Helix sprawdza zdolność autoklawu do sterylizacji pustych przedmiotów, takich jak rurki ssące lub irygacyjne.

Testy powinny być przeprowadzane codziennie na określonym cyklu w autoklawie próżniowym, aby następnie można było przeprowadzić różne cykle sterylizacji w danym dniu.

Testy są dostępne w opakowaniach zawierających 100 lub 250 wskaźników + rurka z kapsułą testową.

Opakowania:

1 x 100 szt.

1 x 250 szt.

Kod: 1672.01
Marka: Hygitech
od 359 PLN Do –19 % od 289 PLN / opakowanie od 267,60 PLN bez VAT
Kategoria: Testy
helox2
od 359 PLN Do –19 %
Ilość: 100 szt.
Na zamówienie | 1672.01
Możemy doręczyć do: 1.7.2024
359 PLN
289 PLN / opakowanie
267,60 PLN bez VAT
Ilość: 250 szt.
Na zamówienie | 11128.01
Możemy doręczyć do: 1.7.2024
575 PLN
479 PLN / opakowanie
443,50 PLN bez VAT

Właściwości:

- Test składa się z otwartej na jednym końcu rurki o długości 1,5 metra. Drugi koniec zamyka hermetycznie zamknięta kapsuła, w której znajduje się pasek z nadrukiem farby wskaźnikowej.

- Jest to niezbędny test, ponieważ w gabinetach stomatologicznych znajdują się narzędzia z dość długimi wgłębieniami, które, jeśli nie są odpowiednio sterylizowane, mogą przenosić bakterie i wirusy na pacjenta i operatora.

- Test Helix symuluje działanie autoklawu w odniesieniu do sterylizacji wsadów porowatych, a w szczególności służy do oceny: skuteczności próżni wstępnej, a tym samym penetracji pary wodnej do wgłębień oraz wartości temperatury i ciśnienia pary nasyconej podczas fazy sterylizacji.

- Test ten może być stosowany tylko w autoklawach klasy B.

Sposób użycia:

- Poddać test cyklowi sterylizacji w temperaturze 134°C przez 3 do 5 minut, aby zasymulować wydajność sterylizacji w autoklawie dla "złożonego" wyrobu medycznego.

- Para wodna powinna przeniknąć do wnętrza zwiniętej rurki, która jest celowo wąska, i wywołać reakcję na pasku zadrukowanym farbą wskaźnikową.

- Jeśli tusz na pasku zmieni się na całkowicie czarny to sterylizacja jest udana.

- Jeśli tusz jest nadal żółty lub częściowo żółty to test jest uważany za negatywny (oznacza to, że para nie przeniknęła prawidłowo do wskaźnika).

- Zaleca się wtedy wezwanie profesjonalnego serwisanta, który będzie w stanie potwierdzić pochodzenie anomalii (nieprawidłowa kalibracja, zbyt niski czas kontaktu, itp.).

Identyfikowalność:

Codzienne przeprowadzanie testu Helix dostarcza gabinetowi lekarskiemu aktualnych i dokładnych informacji na temat sprawności autoklawu i skuteczności sterylizacji narzędzi.

Może się to okazać przydatne w przypadku zakażenia pacjenta. Dlatego zaleca się zapisywanie wskaźnika i wydruku cyklu, aby zawsze móc udowodnić, że autoklaw działa prawidłowo.

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: